معرفی دانشگاه آلبرتا مهاجرت تحصیلی به کانادا

معرفی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه دولتی آلبرتا واقع در شهر ادمونتون یکی از دانشگاه‎‌های برتر آموزشی و تحقیقاتی کانادا است که دارای شهرت بین المللی در زمینه آموزش‎های عالی در علوم انسانی، علوم پایه، هنر، تجارت، مهندسی و پزشکی است. این دانشگاه در سال 1908 تاسیس شد و امروزه دانشجویانی از 156 کشور جهان در این دانشگاه تحصیل می‌‎کنند.

این دانشگاه دارای 18 دانشکده و دو کالج است. دانشکده‎‌ها در پنج پردیس –چهار پردیس در ادمونتون قرار گرفته و یکی در کامروز- هستند. پردیس شمالی دارای 150 ساختمان واقع در 50 بلوک درحاشیه رودخانه ساسکاچوان شمالی است. پردیس سنت ژان، پردیس زبان فرانسوی است با برنامه‌‎های متنوع آموزشی در مقاطع مختلف کالج، کارشناسی و تحصیلات تکمیلی که در قلب جامعه فرانکفون ادمونتون قرار گرفته است.

پردیس آگوستانا یک محوطه تاریخی در یک جامعه روستایی پر جنب و جوش است و فضای آموزشی مسکونی صمیمی دارد. پردیس جنوبی زمین‎ه‌های وسیعی برای تحقیقات کشاورزی دارد و دارای چندین مرکز تفریحی است. پردیس میدان انترپرایز مرکزی تحقیقی-صنعتی، در مرکز شهر ادمونتون برای دانشجویان وعلاقمندان به یادگیری و کارآفرینانی است که از تحقیقات روز ایجاد شغل می‎‌کند. دانشگاه آلبرتا در تلاش است تا با توسعه این مرکز، فرصت‎‌های مشارکتی را برای پیشرفت‎‌های اجتماعی و اقتصادی فراهم کند. چنین مراکزی نقش اساسی در رسالت دانشگاه در زمینه آموزش و یادگیری، تحقیق، خلاقیت و مشارکت در جامعه دارد.

دانشگاه آلبرتا 200 گرایش تحصیلی در مقطع کارشناسی و 170 گرایش در تحصیلات تکمیلی، مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، دارد. برخی از اساتید برجسته این دانشگاه ایرانی هستند. بسیاری از افراد برجسته و یا مشهور از جمله جو کلارک نخست وزیر اسبق کانادا و فیزیکدان سرشناس، ریچارد ادوارد تیلور که جایزه نوبل فیزیک را دریافت کرده در زمره فارغ التحصیلان دانشگاه آلبرتا هستند. دانشگاه آلبرتا جزو 5 دانشگاه برتر کانادا و 100 دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه آلبرتا صدها گزینه را برای دانشجویان فراهم می‌‎کند تا فراتر از دوره‎‌های آموزشی، دانش و تجربه خود را گسترش دهند. در این دانشگاه بیش از 425 گروه و تشکل دانشجویی وجود دارد که فرصت‎های بیش‎تری را برای فعالیت‌‎های دانشگاهی، فرهنگی، تفریحی و سیاسی در اختیار دانشجویان می‎‌گذارند.

مطلب قبلی

با انواع فاند تحصیلی آشنا شوید

مطلب بعدی
اقامت اروپا از طریق کار

بهترین کشورها برای مهاجرت به اروپا از طریق کار

تولید محتوا
مطالب مرتبط
با سرویس اشتراک محتوا، هزینه‌ی متناسبی پرداخت و از خدمات محتوایی رایگانی بهره‌مند شوید.
اشتراک محتوا